Profil zaufany w ramach usługi mojeID

W Banku Spółdzielczym w Świerklańcu już możesz używać mojeID!

mojeID umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą danych z bankowości internetowej. W kilku krokach, na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu, pozwala osobie fizycznej – klientowi banku, szybko i bezpiecznie potwierdzić swoją tożsamość. Co istotne dla bezpieczeństwa danych klient wyraża jasną zgodę na zakres i cel przekazywanych informacji. Dzięki integracji z Węzłem Krajowym i Profilem Zaufanym, użytkownik mojeID może korzystać z usług świadczonych online zarówno przez dostawców komercyjnych, jak i administrację publiczną. Oznacza to dostęp do oferty świadczonej przez przedsiębiorstwa z różnych branż, m.in. dostawców mediów, usług medycznych czy ubezpieczeniowych, jak i szerokiego spektrum spraw urzędowych, obejmujących m.in. zdalne złożenie wniosku o dowód osobisty, rejestrację pojazdu czy uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego.

mojeID to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

 

Jak zacząć?

Aby skorzystać z usług mojeID musisz mieć dostęp do bankowości elektronicznej eBankNet. Możesz go otrzymać go wraz z kontem osobistym.

Uwaga!

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi mojeID proszę sprawdzić, czy podany w Banku adres e-mail jest aktualny. Można go sprawdzić i zmienić po zalogowaniu do sytemu bankowości elektronicznej eBankNet w zakładce Mój profil.

Zakładnie Profilu Zaufanego

Podczas zakładnia Profilu Zaufanego w serwisie pz.gov.pl wybierz opcję: Zarejestruj się oraz Załóż i potwierdź Profil Zaufany online za pomocą banku lub innego dostawcy tożsamości, a następnie wskaż logo banków spółdzielczych:

bs

W kolejnym kroku wybierz z listy rozwijanej Bank Spółdzielczy w Świerklańcu.

Po przekierowaniu na stronę bankowości elektronicznej zaakceptuj Wniosek o wydanie środka identyfikacji elektronicznej i przekazanie danych i dokończ rejestrację Profilu. Gotowe!

Akceptacja Wniosku o wydanie środka identyfikacji elektronicznej i przekazanie danych będzie konieczna przy każdym korzystaniu z usługi mojeID.

Pozostałe usługi

Na stronie dostawcy usługi kliknij mojeID, a następnie wskaż logo banków spółdzielczych:

bs

Więcej informacji na temat Profilu Zaufanego znajdziesz tutaj: https://pz.gov.pl/

Aktualną listę usług publicznych znajdziesz tutaj: https://obywatel.gov.pl/

Dostawcą usługi mojeID jest Krajowa Izba Rozliczeniowa. Więcej informacji na temat usługi znajdziesz tutaj: mojeid.pl